Trendu wersja mobilnaTrendu >> Trendy

Styl życia. Modne księgarnie.

Data: 19.10.2007 r.

BOOKAREST. Trendy Księgarnia. 

Księgarnie Bookarest zlokalizowano na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru w budynku galerii Kulczyk Foundation. Takie umiejscowienie doskonale koresponduje z ofertą księgarni – w ofercie znajdziemy bowiem książki o sztuce, architekturze, fotografii, kinie, teatrze, oraz pozycje z literatury polskiej i obcej.

BOOKAREST jest miejscem, gdzie książki można nie tylko kupić, ale także wygodnie usiąść na kanapie i je obejrzeć lub poczytać. Wnętrze zostało zaprojektowane przez zespół młodych poznańskich architektów „ Ipnotic Architecture” oraz „Front Architects” a motywem przewodnim była dla zespołu funkcjonalność.
Meble - nazwane przez nich 'koobikami' - to nie tylko regały na książki, ale także miejsca do ich eksponowania oraz wygodnego rozłożenia i przewertowania albumu. Każdy 'koobik' ma także dwa siedziska, na których można przysiąść i komfortowo przejrzeć książkę. Podczas spotkań autorskich, meble te są rozsuwane i księgarnia zamienia się w małą salę konferencyjną z miejscami siedzącymi dla ponad 80 osób.
W BOOKAREST'cie klientom zawsze towarzyszy spokojna muzyka: zwykle jazz, down-tempo, chill-out, trip-hop. BOOKAREST jest czymś więcej niż tylko sklepem – to miejsce sprzyjające odpoczynkowi, spotkaniom towarzyskim a także artystycznym inspiracjom.

Ewelina Jankowska -  ipnotic architecture