Trendu wersja mobilnaTrendu >>

Bright Blue Gorilla, grupa muzyczno-filmowa

Data: 21.09.2007 r.

Bright Blue Gorilla, grupa muzyczno-filmowa z Los Angeles

Zaczęło się w 1990 roku w Los Angeles. Robyn Rosenkrantz i Michael Glover postanowili rzucić pracę i rozpocząć nowe życie. Sprzedali wszystko za wyjątkiem gitar i kupili bilet do Europy w jedną stronę. Postanowili poświęcić się muzyce w stu procentach.
Czego można spodziewać się po koncertach Bright Blue Gorilla? Niecodziennie zaaranżowanych piosenek okraszonych dużą dozą humoru, doskonałego kontaktu z publicznością, która współuczestniczy w artystycznej kreacji, czy wreszcie improwizacji scenicznej rodem z najlepszych komedii. Podczas koncertów członkowie zespołu wykorzystuja szerokie instrumentarium, m.in. gitary akustyczne, instrumety perkusyjne, akordeony i flet.
Duet koncertował na całym świecie, wydał też dziesięć albumów. Na scenie i przed kamerą mieli okazję występować z takimi artystami jak Lily Thomlin, Suzanne Vega, Toni Collette, Loudon Wainwright, Buck Henry, Alec Baldwin, czy Matthew Broderick. Z ostatnimi dwoma Bright Blue Gorilla zagrali w filmie The Last Shot.
Bright Blue Gorilla
znów jest w trasie. Promują swój nowy film The Mind of Henry Lime. Obraz zdobył nagrodę za najlepszy film komediowy na festiwalu SMTV w Bombaju, znalazł się także w oficjalnej selekcji festiwalów Arhus w Danii i Portabello w Londynie. Jury festiwalu The End of The Pier Film Fest w Wielkiej Brytanii przyznało Henry'emu Lime specjalne wyróżnienie w kategorii najlepszy film pełnometrażowy. Scenarzystą i reżyserem Henry'ego Lime - podobnie jak Sister Sarah's Sky, wcześniejszego filmu grupy - był Michael Glover, nad produkcją czuwała zaś Robyn Rosenkrantz. Nie trzeba raczej dodawać, że muzyka jest autorstwa Bright Blue Gorilla.