Trendu wersja mobilnaTrendu >> Trendy

Domowa strefa SPA

Data: 17.09.2007 r.

 

Ostatnio zmieniła się nieco rola i postrzeganie tradycyjnej łazienki domowej.

 

Jeszcze kilka lat temu była ona traktowana jedynie jako pomieszczenie higieny. Obecnie coraz częściej słyszymy, iż łazienka to wyjątkowe miejsce zapewniające relaks i dystans od codziennego stresu.

Hotele i ekskluzywne centra odnowy biologicznej przekazały konsumentom doświadczenia nowej kultury ciała, w której dominującą pozycję zajmują zdrowie i regeneracja.


W konsekwencji coraz bardziej widocznym trendem staje się "domowe SPA" - współczesny kult łazienki celebrujący żywioł wody.


Statystycznie na łazienkę przeznaczamy zdecydowanie więcej miejsca i więcej pieniędzy, niż jeszcze parę lat temu. Moda na SPA widoczna jest w stale rosnącej licznie klientów chętnych do urządzania prywatnych oaz wellnesu. Producenci proponują nam coraz bardziej wyrafinowane produkty SPA do użytku domowego. W odróżnieniu od urządzeń stosowanych w obiektach publicznych te montowane w domach oprócz względów funkcjonalnych i zdrowotnych muszą zaspokajać nasze wysokie wymagania estetyczne.POOLSPA, lider w produkcji urządzeń z hydromasażem, wprowadza na rynek oryginalną kabinę ZONA. To połączenie doskonałego designu i maksymalnej funkcjonalności. Przestrzennie, minimalistycznie, krystalicznie - to główne założenia przyświecające twórcom tego projektu, którzy postawili tu na obszerne wnętrze gwarantujące maksymalny komfort kąpieli. Dlatego doskonale wpisuje się ona w zdobywający coraz większą popularność trend kabin XXL.


ZONA to przylegająca do ściany tylko jedną krawędzią kabina prysznicowa, której niebanalny wygląd uzyskano dzięki olbrzymim taflom szkła spiętych metalowymi wspornikami z eleganckich runek. Wsporniki obok uchwytu otwierającego i dwóch delikatnych zawiasów są jedynymi nieszklanymi elementami kabiny. Dlatego pomimo swoich imponujących rozmiarów ZONA (168x88) optycznie nie zmniejsza i obciąża powierzchni łazienki.