Trendu wersja mobilnaTrendu >> Moda

Ekran na Tobie ? sukienka Swarovski (video)

Data: 10.09.2007 r.

Ekran na Tobie – sukienka Swarovski

Wiele już widziałem, ale połączenie ludzkiej kreatywności i internetu sprawia, że jestem nadal zadziwiany każdego dnia. Ostatnio największe (dosłownie) wrażenie zrobił na mnie 110 calowy telewizor JVC. Były tylko dwa, drobne problemy. Kosztował 53 tysiące dolarów i ważył równie astronomiczne 330kg! Spróbujcie zabrać coś takiego na wycieczkę. Jednak wyświetlacz LED wmontowany w sukienkę to już zupełnie inna kwestia. Coś takiego stworzyli wspólnie projektant Hussein Chalayan i firma Swarovski, zajmująca się na co dzień produkcją biżuterii.

Widoczna na zdjęciu kreacja kosztuje 16 tysięcy dolarów. Tym razem nie płaci się wyłącznie za znanego projektanta, kamienie szlachetne i krój. Ta sukienka została podszyta diodami LED, które utworzyły matrycę umożliwiającą wyświetlanie nawet krótkich filmów! Nie wspominając o takich bajecznych wzorach.

Niestety póki co producent nie powiedział jeszcze gdzie i kiedy taki strój będzie można kupić, a tym bardziej jak będzie się go prało i zasilało. Byłoby szkoda gdyby do tak „wypasionej” sukienki dama musiała nosić 10 kilogramowy akumulator na plecach.