Trendu wersja mobilnaTrendu >> Design

Innowacyjna szczoteczka do zębów

Data: 24.08.2007 r.

Szczoteczka z fontanną

Szczoteczka z fontanną. A wydawało się, że nie można już stworzyć nic nowatorskiego w segmencie szczoteczek do zębów. Elastyczne główki, guma czyszcząca język czy sprężyny pod włosiem to wymysły projektantów i marketingowców próbujących nam wmówić, że są one absolutnie niezbędne, aby mieć czyste zęby.

Firma Amron Experimental stworzyła szczoteczkę posiadającą bardzo praktyczną innowację. Pozwala nie tylko wyszorować nasze uzębienie, ale również wypłukać jamę ustną. Zasada działania jest prosta. Szczoteczka posiada dwa otwory połączone tunelikiem. Podkładając jeden otwór pod kran, z drugiego wydobywa się wodna fontanna, którą kierujemy prosto do swoich ust. Dzięki temu nie musimy brudzić kubeczka ani korzystać z własnych rąk by nabrać wody w usta.

Szczoteczka jest na razie w fazie prototypu, ale jeśli wejdzie do seryjnej produkcji, będzie kosztować 3$ (8 zł). Nie oznacza to, że nie można jej nabyć już teraz. Można bo firma stworzyła 27 takich prototypów. Każdy z nich można kupić za bagatela 1750$ (4801 zł).