Trendu wersja mobilnaTrendu >> Design

Jak dopasować kominek do wnętrza?

Data: 07.04.2017 r.

Kominek nie pełni dziś wyłącznie funkcji użytkowej. Wręcz przeciwnie, coraz częściej jest głównym elementem dekoracyjnym salonu, który w chłodniejsze wieczory zapewnia nie tylko ciepło, ale też wyjątkową atmosferę. Czym się kierować przy wyborze wkładu i obudowy?

Kominek i aranżacja wokół niego to poważna inwestycja. O ile fotele, krzesła czy inne meble lub drobniejsze elementy dekoracyjne można wymieniać swobodnie dowolnie często, o tyle zmiana kominka wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego warto zrobić to raz a dobrze, nie stosować półśrodków i rozwiązań tymczasowych. Dopasowany do stylu pomieszczenia kominek będzie cieszyć oko przez długie lata!

Wnętrza nowoczesne

Minimalizm, prostota i funkcjonalność to charakterystyczne cechy wnętrza w stylu nowoczesnym. Tam, gdzie pomimo przestronności nie ma miejsca na liczne bibeloty, zdobienia i dodatki, gdzie dominują jasne kolory, proste formy, światło, najlepiej będą pasować nowoczesne kominki. Dotyczy to przede wszystkim loftów, wnętrz minimalistycznych, urządzonych w stylu skandynawskim lub eklektycznym. Kluczowa będzie forma: prosty kształt, bez dodatkowych zdobień. Najlepiej sprawdzą się kominki z dużym przeszkleniem w najprostszych obudowach. Przy większym budżecie można pokusić się o designerski model znanego producenta wkładów. Oto kilka sprawdzonych rozwiązań dla nowoczesnych kominków i wnętrz:

 

 

Wnętrza klasyczne

Wnętrza tradycyjne, rustykalne, w których stawia się na naturalność, świetnie współgrają z tradycyjnymi kominkami. Przede wszystkim najlepiej unikać kominków z elementami chromowanymi oraz tak zabudowanymi, że z kominka widać jedynie szybę. Tradycyjne kominki lubią tradycyjną obudowę. Sprawdzone rozwiązania: