Trendu wersja mobilnaTrendu >> Moda

Kate Moss i jej 60 projektów

Data: 07.05.2007 r.

KOLEKCJA KATE MOSS. Wielki rynkowy sukces ubrań zaprojektowanych przez modelkę

Kontrowersyjna ikona współczesnej popkultury Kate Moss to nie tylko modna celebrity ale też modny produkt. Londyn od kilku miesięcy trwał w napięciu związanym z pojawieniem się na rynku produktów sygnowanych logo Kate Moss.

Pojawienie się nowej kolekcji ubrań okazało się marketingowym hitem i sporym wydarzeniem w świecie mody. Mania zakupów sięgneła zenitu, gdy Londyńczycy zaczęli rozkładać namioty pod sklepem TOP SHOP, w których sprzedawane są rzeczy z logo Kate Moss.

Nieprawdopodobny sukces pozwolił zarobić szczęśliwcom, którzy kupili ubrania w TOP SHOP i sprzedali je potem za wielokrotność ich pierwotnej ceny. To wszystko dzięki aukcjom na Ebay - gdzie ceny rzeczy zaprojektowanych przez Moss są już astronomiczne. Kate stworzyła łącznie 60 projektów - w tym buty i biżuterię. To wielki komercyjny sukces i Kate, i TOP SHOP, którego właściciel od wielu lat namawiał znaną modelkę do współpracy.


A jakie są ciuchy Kate Moss ? Generalnie można je zaakceptować, choć schlebiają raczej masowym gustom niż wyrafinowanemu wielkomiejskiemu smakowi bywalców trendu.pl. To ciuchy dla kobiet o wymiarach Kate, a takich na wyspach - z tego co nam wiadomo - jest już bardzo niewiele i coraz mniej. Tak czy inaczej sądzimy, że szybko doczekamy się klonów Kate Moss na ulicach Londynu i innych metropolii.

Czekamy na otwarcie TOP SHOP w Warszawie, Krakowie, Łodzi albo innych miastach. Kto nie chciałbym mieć czegoś od Kate Moss na sobie, nawet jeśli będzie to tylko kawałek materiału albo okulary.

Meg Ryan (London)