Trendu wersja mobilnaTrendu >>

Komiksiarze wszystkich krajów, do Łodzi!

Data: 06.10.2007 r.

Komiksiarze wszystkich krajów, do Łodzi!

Pół wieku „Tytusa, Romka i A’Tomka”, trzydzieste urodziny Thorgala i wybory miss komiksu - to główne atrakcje rozpoczynającego się dziś Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Przez trzy dni fani będą mogli spotkać się ze światową czołówką twórców komiksów.

W tym roku Festiwal obchodzi kilka ważnych rocznic. Po pierwsze, własną "osiemnastkę". Z tej okazji organizatorzy zapraszają na huczną imprezę w łódzkim klubie Dekompresja. Jej uczestnicy będą mogli wybrać Miss Komiksu - oczywiście narysowaną - spośród tworzonych na na żywo przez znanych rysowników kandydatek. Zagrają Cool Kids of Death oraz NOT.

Po drugie, równie przełomową rocznicę ma Thorgal. Dzielnemu wychowankowi wikingów, który w swoich podróżach zwiedził już co najmniej kilka światów, o ziemskich krainach nie wspominając, stuknęła okrągła trzydziestka. Urodziny Thorgala świętować będzie twórca legendarnej serii, rysownik Grzegorz Rosiński i jej nowy scenarzysta Yves Sente. Impreza odbędzie się w klubie Funaberia.

Festiwal to też wystawa włoskich twórców serii „Dylan Dog”, słoweńska inicjatywa „Honey Talks" oraz wystawa komiksu historycznego. Okazję zabłysnąć będą mieli też młodzi twórcy - jak zwykle festiwalowi towarzyszy konkurs na krótką formę komiksową.