Trendu wersja mobilnaTrendu >> Trendy

Marka Wspiera Markę łączy polskich twórców

Data: 08.03.2017 r.

Projekt artystyczny z udziałem polskich marek już w najbliższą sobotę 

Nawet najpotężniejsi gracze przyznają, że nie byłoby biznesu bez współpracy. To dzięki umiejętności łączenia i współdziałania mogły powstać giganty. Projekt Marka Wspiera Markę podąża tym śladem łącząc we współpracy polskich twórców.

Kreatorka projektu Marka Wspiera Markę Anna Szubert oraz kierowany przez nią zespół Personal Branding Polska od dawna pracują z polskimi markami. Obserwując ich rozwój i niesamowitą kreatywność zrodziła się idea połączenia marek w jednym wspólnym projekcie. Wszystko po to, by jeszcze pełniej pokazać nasz rodzimy potencjał. W idei multibrandingu zawarta jest również myśl wzajemnej pomocy - każdy uczestnik projektu daje, ale również i otrzymuje ogromne wartości. Wieczór łączy marki już rozpoznawalne z tymi, które na tą rozpoznawalność dopiero pracują.

Polski design stanowi nasz ogromny wyróżnik na świecie. Tkwi w rodzimych twórcach ogromny potencjał i pokłady kreatywności, o których świat powinien usłyszeć. Jednak nie tylko modą możemy zawojować świat. Mamy również niesamowitych artystów, restauratorów, architektów wnętrz, czy twórców sztuki użytkowej. Stąd pomysł wielkiego pokazu mody, który ewoluuje odkrywając polską sztukę w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu i pokazując ją w jej najpiękniejszej formie.

Wieczór otworzy wernisaż wystawy niezwykle utalentowanej malarki D.O.M. Dominiki Żuraw-skiej, który odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym o godzinie 18.00. Otwarcie wysta-wy poprzedzi wystąpienie marszanda, znawcy i mecenasa sztuki Artura Krajewskiego, który przedstawi twórczość artystki w szerszym kontekście i odpowie na pytanie, jaka jest rola artysty na rynku sztuki.

Następnie zaprosimy Gości do Muzeum Miasta Gdyni, gdzie o godzinie 19.30 rozpocznie się niezwykły pokaz modowych stylizacji pod tytułem „Trzy Ulice”. Nad jego artystyczną częścią czuwać będą: topowy stylista Tomasz Gąsienica-Józkowy, mistrzyni fryzjerstwa i członkini Wielkiego Fryzjerstwa Francji Teresa Opiała oraz wizażystka i charakteryzatorka teatralna Marzena Niewiarowska. To właśnie dzięki nim przeniesiemy się na tytułowe trzy ulice światowych metropolii – Pekinu, Londynu i oczywiście Gdyni.

Trzy Ulice to symbole trzech krajów, w których pracowałem i tworzyłem w ostatnich latach - Chiny, Wielka Brytania i oczywiście Polska. Wszystkie tętniące życiem, poruszające się swoim własnym rytmem, wszystkie podążające za modą, jednak każda w swoim własnym stylu.

W każdej z trzech części pokazu postaram się pokazać to, co w tych krajach zwróciło moja szczególną uwagę, co uważam za godne naśladowania. Bo w moim rozumieniu moda to przede wszystkim zabawa… oczywiście utrzymana w klimacie najnowszych trendów. Więcej nie zdradzę - opowiada Tomasz Gąsienica-Józkowy, stylista pokazu.

Wśród marek modowych zobaczymy światowej klasy projektantkę Natashę Pavluchenko, finalistę drugiej edycji programu Project Runway Patryka Wojciechowskiego, siostrzany duet La Met-amorphose, Furelle, Taranko, TRUE COLOR by Ann, MaraSimSim, Boccoo, Michał Starost, Łukasz Dopieralski i Magya. Unikalne buty KASI OSTAPOWICZ dopełnią stylizacje, a biżuteria oraz dodatki marek Anja Coraletti, Gioiello oraz AggaShe wydobędą z nich ukryte piękno.

O aranżację przestrzeni muzealnej zadba projektantka wnętrz Karolina Łuczyńska z Caroline’s Design, dopełnieniem jej projektu będą szklane instalacje Darth Blondi.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Honorowy Konsul Francji Alain Mompert.

Na wieczorze nie zabraknie przedstawicieli zagranicznych delegacji miast partnerskich miasta Gdyni oraz znamienitych gości ze świata kultury, sztuki i biznesu.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo:

www.markawspieramarke.pl

Organizatorem multibrandowego wieczoru artystycznego Marka Wspiera Markę jest Personal Branding Polska