Trendu wersja mobilnaTrendu >> Design

Ekstremalne tatuaże. Markowanie ciała

Data: 29.10.2007 r.

Trendy i tatuaże. Markowanie ciała

Laserowe usuwanie tatuaży nie jest żadnym problemem. Łatwość i dostępność tej metody powoduje że ludzie coraz chętniej dekorują swoje ciało tak aby efekt dekoracji pozostał na stałe. Używają do tego specjalnego żelazka, którym parzą swoje ciało. Tak wzmocnione blizny nie dają się usunąć żadną metodą.
Permanentne markowanie ciała to hit ostatnich lat. To również wyzwanie dla psychiki tatuowanych. Od tego rodzaju dekoracji nie mamy bowiem odwrotu. Koszt zabiegu to 420 PLN. Tatuaż jest wykonywany przez ekstremalnie gorące długopisy wykonane z metalu. Ich temperatura osiąga 1000 Celcjusza. Relacja jednej z osób która poddała się takiemu zabiegowi wygląda następująco: „To niesamowite uczucie. Widziałem dym który unosi się z mojej ręki. Odczuwałem zapach – coś pomiędzy spalonym bekonem a smażącym się kurczakiem”. Ten rodzaj dekoracji ciała to hard core’owa próba która pokazuje jakie granice wytrzymałości potrafimy przekraczać.
Na szczęście Polska dostarcza innych emocji i nie trzeba wzmosić się na wyżyny autodestrukcji. Każdy dzień spędzony w naszym kraju stanowi swoistą próbę i jest wyzwaniem. Dla psychiki i osobowości. Walczyć tutaj czy wyjeżdżać do mitycznej Irlandii...