Trendu wersja mobilnaTrendu >> Moda

Moda jesień – zima 2017 / 2018: Proenza Schouler

Data: 16.02.2017 r.

Buntownicza moda dla silnych kobiet, które walczą o swoje prawa 

Pokazem kolekcji jesieńzima 2017 /2018 dom mody Proenza Schouler pożegnał się z Nowym Jorkiem. Od przyszłego sezonu duet projektantów Jack McCollough i Lazaro Hernandez będzie prezentował nowe kolekcje w Paryżu. Amerykański rynek stracił jedne z lepszych pokazów, na które czekały rzesze fanek, gwiazd i dziennikarzy.

Kolekcja jesienna, podobnie jak to miało miejsce u Prabal Gurung, czerpała inspiracje z ostatnich wydarzeń politycznych, jakie miały miejsce w USA. Moda na jesieńzima 2017 / 2018 Proenza Schouler zadedykowana została silnym kobietom, które znają swoją wartość i nie boją się stanąć do walki o własne prawa.

Cały pokaz został utrzymany w mocno rebelianckim i buntowniczym klimacie we wnętrzach opuszczonej fabryki. Industrialny wystrój harmonizował z ubraniami utrzymanymi w stonowanych kolorach, ożywionych plamami czerwieni czy pasteli.

Skórzane sukienki z wyraźnie podkreśloną talią i metalicznymi dodatkami. Dwurzędowy, dłuższy płaszcz z srebrnymi, elektryzującymi spodniami z prostą nogawką. Udana zabawa z warstwami różnych materiałów, które otulały sylwetkę niczym bandaż.  Długości maxi lub do połowy łydki. Sporo wycięć i asymetrii.