Trendu wersja mobilnaTrendu >>

REEBOK MISTRZOSTWA ŚWIATA DJ - ÓW 2007

Data: 26.10.2007 r.

HIP-HOP i TURNTABLISM. RBK MISTRZOSTWA ŚWIATA DJ - ÓW 2007

RBK Mistrzostwa Świata Dj’ów IDA World 2007 to druga po mistrzostwach federacji DMC najważniejsza impreza turntablistyczna na świecie.
Dzięki firmom RBK, 7 DAYS, G–SHOCK oraz partycypacji Urzędu Miasta Krakowa impreza ta odbędzie się w tym roku w Krakowie.
International Dj Association wywodzi się bezpośrednio z International Turntablist Federation, która była wieloletnią międzynarodową organizacją skupiającą dj’ów z siedzibą w San Francisco.
Jej głównym celem była promocja turntablizmu – czyli używania gramofonu jako instrumentu muzycznego. Posiadała przedstawicielstwa w ponad 15-stu krajach.
W roku 2006 Federacja ITF zawiesiła swoją działalność na rzecz nowej organizacji IDA - International Dj Association z europejską siedzibą w Monachium.

Utworzenie IDA nastąpiło w wyniku potrzeby zmian mających na celu unowocześnienie i uatrakcyjnienie formuły zawodów dj'skich ITF. W 2006 roku działające na całym świecie oddziały federacji zdecydowały się na przeprowadzenie reformy, która zaowocowała powstaniem nowej organizacji pod nazwą International Dj Association, która rozpoczęła swoją działalność z dniem 1 stycznia 2007 roku kończąc tym samym pewien znaczący rozdział w historii światowego turntablizmu.
IDA skupia w chwili obecnej 13 państw na całym świecie przejmując statutowe obowiązki promocji turntablizmu od ITF.

8 Grudnia  2007

Kraków, Hala  TS WISŁA ul. Reymonta
Start godz. 18.00