Trendu wersja mobilnaTrendu >> Moda

Wybiegi. Snobistyczna Defilada Rass

Data: 20.10.2007 r.

Pokazy mody. “Snob Parade”, to najnowsza kolekcja Kasi Rass, zaprezentowana została 15 października w mrocznych i chłodnych wnętrzach dawnego zabytkowego zakładu przemysłowego “Norblin”
 

 

“Snob Parade”, to najnowsza kolekcja Kasi Rass, zaprezentowana została 15 października w mrocznych i chłodnych wnętrzach dawnego zabytkowego zakładu przemysłowego “Norblin” przy Żelaznej 51.

Główną inspiracją w tworzeniu kolekcji była nowoczesna kobieta, twardo stąpająca po ziemi, wrażliwa, ale nie romantyczna, świadoma że świat idzie do przodu, aktywna zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Sama kieruje swoim wizerunkiem, jest niezwykle ambitna i atrakcyjna, wie czego chce, musi być zawsze o krok do przodu. Snobowanie wg Rass nie musi być zjawiskiem permanentnie negatywnym, projektantka uważa że dla wielu ludzi jest to sposób na życie, bardzo popularny wśród licznych społeczności i kultur. Snobizm w jej kolekcji ma być instynktem perfekcji, odwzajemnionym uczuciem do tego co lepsze. Wg projektantki snobizm jest w każdym, każdy ma słabość do posiadania upragnionych przedmiotów.


Specyficzny styl kolekcji sprawia wrażenie trochę wyrachowanej i niedostępnej dla typowego odbiorcy. Zaprezentowana kolekcja, wyróżniała się przede wszystkim nietypowym traktowaniem klasycznych form ubioru. Wysokogatunkowe metalizujące żakardy w kolorze czekoladowego brązu, fioletu i czerni, fakturalne szare wełny oraz stonowana, ciemna kolorystyka tkanin pomogły niewątpliwie autorce w urzeczywistnieniu symboliki kolekcji. Widzów szczególnie zachwyciły czarne grube wełniane płaszcze o futurystycznej prostej formie, szare wyważone w kroju minimalistyczne sukienki oraz spódnice w kształcie klosza. Srebrzyste zamki błyskawiczne posłużyły projektantce do stworzenia ciekawych multiplikacji, które podkreśliły charakter całej prezentacji. Przylegające, nabłyszczone włosy, ciemne makijaże doskonale współgrały z ubraniami Rass. Projektantka zaskoczyła gości niekonwencjonalnym podejściem do obuwia, które całkowicie zasłoniła czarnymi rajstopami, monumentalizując postacie modelek.

Całe parada utrzymana była w duchu nowoczesnego, ascetycznego show, finał pokazu zwieńczył swoją obecnością na wybiegu w roli modela Żora Korojlow. Po pokazie na deser dla gości zagrał alternatywny zespół Sorry Boys, którego wokalistka - Izabela Komoszyńska wprawiła gości w tajemniczy i niezapomniany nastrój.

Pokaz odbył dzięki współpracy z Agencją PR Run One's Rhymes i Sagapo Creations.

Fotografie: Bartek Wardziak