Trendu wersja mobilnaTrendu >>

Światowy Festiwal Filmów Studenckich

Data: 01.10.2007 r.

Światowy Festiwal Filmów Studenckich

W dniach 19-21 października w warszawskim kinie Luna odbędzie się Światowy Festiwal Filmów Studenckich "Młode kadry/ Young Cinema Art". Będzie to największa prezentacja dorobku szkół filmowych z całego świata.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Cinema Art. Celem imprezy jest stworzenie w Warszawie festiwalu filmowego dającego widzom możliwość poznania filmowców już na początku ich zawodowej drogi, będącego jednocześnie stałym miejscem spotkań młodych profesjonalnych filmowców z całego świata, przyszłych gwiazd kina.

W konkursie swoje filmy - głównie fabuły, ale także filmy animowane i dokumentalne - zaprezentują z Wyższe Szkoły Filmowe z Afryki Południowej Australii, Bułgarii, Chin, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Portugalii i Polski. Filmy oceni i nagrodzi Jury w składzie Magdalena Łazarkiewicz (reżyser), Paweł Łęski (aktor i reżyser) oraz Tadeusz Sobolewski (krytyk filmowy). Poza projekcjami konkursowymi Festiwal Young Cinema Art zaprasza na spotkania autorskie i spotkania z wykładowcami szkół filmowych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe będzie bezpłatny - wystarczy jedynie dokonać rezerwacji miejsc na stronie www.cinemaart.pl.