Trendu wersja mobilnaTrendu >> Design

Światło.

Data: 29.09.2008 r.

Nadchodzą długie jesienne i zimowe wieczory. Gdy na zewnątrz zimno, we wnętrzu naszych pomieszczeń powinno być przyjemnie ciepło. Aby tak było, trzeba zadbać o dobre oświetlenie.

Sprawa niedoboru światła, jest bardzo istotna. Naukowo zostało potwierdzone, że człowiek podczas pór roku kiedy słońca jest jak na lekarstwo, aby lepiej funkcjonować potrzebuje więcej sztucznego światła. Jego brak może prowadzić do depresji i innych problemów zdrowotnych.
Jeśli tak jak większość ludzi w okresie jesieni i zimy szczególnie cierpisz z braku promieni słońca wpadających do sypialni o poranku, może warto zainwestować w budzik-lampę firmy Philips: Wake-up Light.
Posiada on specjalną funkcję: półgodziny przed właściwym budzeniem stopniowo zaczyna emitować światło (podobne do słonecznego) dzięki czemu łagodniej i przyjemniej niż tradycyjne zegarki wybudzi nas ze snu.
Do wyboru mamy dźwięki, które nas będą budzić. Mogą to być: odgłosy ptaków lub kumkanie żab. Można go kupić m.in. na stronie: www.digitalo.pl
Jeśli chodzi o światło na wieczór to polecamy lampy z Ikei (www.ikea.pl) , ale również światło świec (najlepiej tych zapachowych np.: „Brise Scented Oils” - w końcu aromaterapia też czyni cuda), które pozwolą nam stworzyć romantyczny i odprężający nastrój.