Trendu wersja mobilnaTrendu >>

WARSAW DJ FEST ?Zostań Didżejem??

Data: 21.09.2007 r.

WARSAW DJ FEST  „Zostań Didżejem’’

Organizator: Fundacja Cinema Art i Ośrodek Kultury Ochoty
Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta M. St. Warszawy
6 października – sobota
Godziny 12.00- 22.00
Pole Mokotowskie
Wstęp wolny !
www.warsawdjfest.pl

Warsaw Dj Fest –
spotkanie z muzyką, ludźmi, dźwiękami i przyjaciółmi. House, Techno, Electro, Minimal, Disco, Funk – różna muzyka, różni Dj’e, jeden dzień, 7 scen.
Akcja - reakcja, transformacja - edukacja :) Warsaw Dj Fest to miejsce, gdzie można posłuchać i dotknąć każdego rytmu.  Gdzie można poczuć wibracje i poznać inny rodzaj muzyki.  Gdzie można nie tylko być słuchaczem, ale i samemu spróbować mixować dźwięki, by przez chwilę pobyć DJ-em! A każdy, kto już nim jest może spróbować innego rodzaju muzyki, może porozmawiać z innymi DJ’ami, może sam zagrać seta?
Muzyka nadaje rytm naszemu życiu. „...do życia potrzebne są powietrze, woda, jedzenie i muzyka...” mówi jedna z naszych gwiazd Nick Plasure. Muzyka stwarza przestrzeń do tworzenia, daje inspiracje. Jak często w życiu zaczynasz coś robić tylko dla tego że natrafiła się okazja? Jak wiele rzeczy Cię omija bo nie masz szansy spróbować? Przyjdź 6 października na Pole Mokotowskie i wykorzystaj okazje, które Ci stwarzamy. Porównaj, popróbuj, potańcz, pograj.  A jak nie chcesz grać to po prostu przyjdź, spotkaj znajomych i posłuchaj… Przecież wiesz, że: „Muzyka to odpowiedź na wszystkie zmartwienia”
Na Festiwalu przedstawimy od kuchni ogrom pracy, talentu oraz wysiłku jaki Dj -e wkładają w swoją pracę.  To pasja i nie sposób zauważyć w którym miejscy jest pracą, a w którym już sposobem i stylem życia. Dobry Dj to człowiek o wspaniałych umiejętnościach dj-ki, ale przede wszystkim człowiek o otwartym i żywym umyśle, poszukujący, i ciekawy świata, otwarty na ludzi, nowe dźwięki i idee, twórczy, niosący radości z za swojego gramofonu. Festiwal będzie niespotykaną okazją do zajrzenia w ten niezwykły świat, da możliwość rozmowy z najlepszymi twórcami dj-ki w Polsce.
Powołanie do życia Festiwalu jest naturalną konsekwencją działań Szkoły Dj-ów. Dwa lata temu w Ośrodku Kultury Ochoty powstała Szkoła. Jest jedynym tego typu przedsięwzięciem gromadzącym ludzi pasjonujących się muzyką i sztuką didżejską. Celem który przyświecał na starcie, było stworzenie miejsca poprzez które, ludzie posiadający wiedzę i niesamowitą pasję będą dzielili się nią z nowym pokoleniem młodych talentów. Szkoła daje szanse na  poznanie wszystkich tajników sztuki didżejskiej, zapewniając profesjonalną kadrę instruktorską wybieraną pod kontem gatunku muzycznego przez uczestników kursu. Daje możliwość indywidualnego toku nauczania. Ogromne zainteresowanie tą tematyką skłoniło do organizacji festiwalu.
Organizator
Fundacja Cinema Art została utworzona przez środowisko od lat bardzo mocno związane z promocją i upowszechnianiem kultury i sztuki. Od kilkudziesięciu lat jej członkowie organizują krajowe i międzynarodowe szkolenia i warsztaty filmowe, oraz liczne konkursy i festiwale o zasięgu krajowym, europejskim i światowym. Obecnie Fundacja Cinema Art organizatorem Świtowego Festiwalu Filmów Studenckich Młode Kadry / Young Cinema Art,  GRAND OFF Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych a także współorganizatorem OFF/ON Warszawa Europejskiego Tygodnia Filmowego. Fundacje organizuje również warsztaty taneczne, jakimi było Pointe to Pointe Forum Tańca Europa-Azja oraz Rotacje – czyli międzynarodowa wymiana młodzieżowa „Między Słowami”. www.cinemaart.pl
Ośrodek Kultury Ochoty jedna z najprężniej działających instytucji samorządowych, aktywnie uczestnicząca w życiu kulturalnym stolicy. Posiada ogromne doświadczenie w realizacji imprez plenerowych. Współtworzył znaczące imprezy muzyczne: Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej, Festiwal Prozy i Poezji Francuskiej, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country - Piknik Country w Mrągowie, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej, Dzień Ziemi, Piknik Polowy, Piknik Rodzinny na Polach Mokotowskich. www.oko.com.pl