Trendu wersja mobilnaTrendu >> Gadżety

Wybierz lodówkę dla siebie – funkcjonalność i piękno w jednym

Data: 06.04.2017 r.

Lodówka, kuchenka, zmywarka – zastanów się przez chwilę, który z tych sprzętów jest w kuchni najintensywniej eksploatowany…

Najpewniej będzie to lodówka. Nie tylko dlatego, że jest zawsze włączona. Po prostu do niej najczęściej sięgamy i z tego względu warto ją potraktować z należną uwagą w trakcie urządzania przestrzeni kuchennej. Lodówka musi być funkcjonalna, ale nie zapominajmy o aspekcie estetycznym. Miejsce, w którym przechowujemy składniki swoich potraw, powinno być piękne!

Znajdź dla niej godne miejsce

Jeśli już wiesz, w jakim stylu chcesz urządzić kuchnię, zrób wszystko, by lodówka była jej integralną częścią. Najprościej będzie uciec się do wyboru chłodziarki przeznaczonej do zabudowy. Zyskasz w ten sposób spójność estetyczną i większą swobodę komponowania jej z innymi meblami. Wskazane będzie umieszczenie jej obok kuchennego blatu, na który bez problemu wystawisz schłodzone produkty.

Jeśli natomiast wybierzesz lodówkę wolnostojącą, zyskasz większe spektrum dostępnych rozmiarów. Począwszy od małych lodówek podblatowych bez zamrażalnika (sprawdzą się w kawalerkach) po lodówki o dużej pojemności, w szerszej gamie kolorów i różnorodnym designie.

Zwróć też uwagę na jej ograniczenia. Sprawdź, gdzie znajdują się otwory wentylacyjne, by ich nie zablokować w wybranym dla sprzętu miejscu. Przyjrzyj się rozmiarowi drzwi. Upewnij się, że po otwarciu nie będą ograniczały swobodnego poruszania się po kuchni. Jeśli zachodzi takie podejrzenie, rozważ wybór lodówki czterodrzwiowej , a przy okazji zyskasz sprzęt o niebanalnym designie, nadający charakteru całej kuchennej przestrzeni. Takie modele możesz znaleźć na przykład na www.hotpoint.pl.

Liczy się wnętrze

Drugim niezwykle ważnym kryterium wyboru lodówki jest to, co w środku. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na system chłodzenia o lepszym standardzie, dzięki któremu przechowasz żywność przez dłuższy czas i zapewnisz idealne warunki do zachowania jakości produktów. Na przykład, technologia Active Oxygen uwalnia cząsteczki tlenu, aby oczyścić powietrze we wnętrzu lodówki. Żywność zachowuje swoją naturalną świeżość do 9 dni dzięki ograniczeniu rozwoju bakterii o 90% i powstawania nieprzyjemnego zapachu o 70%. Zwróć też uwagę na funkcję automatycznego rozmrażania, która zapobiega powstawaniu lodu w zamrażarce i szronu w chłodziarce. Świetną opcją jest system No Frost, który całkowicie wyklucza gromadzenie się lodu, pomaga utrzymać idealny poziom wilgotności i zapewnia świeżość jedzenia na dłużej – żywność nie wysusza się i nie mieszają się zapachy. Pomyśl, o ile prościej w takiej lodówce zachować porządek i sterylność. Jeśli przyjdą do Ciebie goście z niezapowiedzianą wizytą, nie przestraszysz się, gdy zechcą otworzyć lodówkę i schłodzić przyniesione ze sobą napoje.

Jeszcze jedna ważna rzecz! Jeśli na modelu znajdziesz symbol Ecotech, świetnie! Oznacza to, że urządzenie spełnia najwyższe standardy efektywności energetycznej – innymi słowy zużyjesz mniej prądu. A jak powiedzieliśmy sobie na początku, lodówka jest sprzętem, z którego korzystamy cały czas, dlatego jej energooszczędność jest wisienką na torcie naszych potrzeb, wieńczącą poszukiwania idealnego sprzętu!