Trendu wersja mobilnaTrendu >> Trendy

Zmiana wizerunku, czy zawsze jest korzystna?

Data: 14.10.2007 r.

Zmiana wizerunku, czy zawsze jest korzystna?

 

Włosy są elementem tworzonego przez nas wizerunku. Nie wystarczy się jedynie dobrze ubrać, ważna jest także fryzura, która dopełnienia całość. Twierdzi się, że zmiana koloru, długości, czy sposobu uczesania poprawia samopoczucie, a kobieta zmieniając fryzurę staje się inna. Zobaczmy więc transformacje najpopularniejszych modelek. Czy wyszło im to na dobre?

Na wybiegach pojawia się coraz więcej blondynek? Czy to próba zwrócenia na siebie uwagi skłania jasnowłose piękności do zmiany koloru? Od poprzedniego sezonu Mina Cvetkovic jest czarnowłosa. W tym roku Kinga Rajzak zaskoczyła rezygnacją z podobno uwielbianego przez mężczyzn koloru włosów. Także Agyness Deyn zakończyła etap platynowej blondynki. Linda Evangelista zmieniała kolor włosów z sezonu na sezon, a Agnyyes z dnia na dzień. Podczas Henry Holland's show na Fashion East miała jasne włosy. Poźniej, na afterparty Matthewa Williamsona, zaprezentowała swoją nową, marchewkową fryzurkę, by w Mediolanie pojawić się jako "czarna wdowa".

Kolejną tendencją w tym roku, której uległy także celebrities, jest skracanie włosów. Pojawiają się grzywki, boby oraz odważne, asymetryczne cięcia. Tę ostatnią prezentuje Cecilia Mendez, a jej nierówna, wielowarstwowa fryzura pozwala na różnorodne stylizacje. Freja Beha Erichsen odświeżyła swój wygląd, rezygnując z długich włosów na rzecz modnego w tym sezonie boba. Podobnie postąpiła Anja Rubik, która w nowej, krótkiej fryzurze wygląda nowocześniej, jednak czy ładniej? Georgia Frost jedynie skróciła włosy i prezentuje praktyczną półdługą fryzurkę, którą można zmieniać na wiele sposobów. Milagros Schmoll drastycznie obcięła rude loki, skróciła grzywkę, dzięki czemu jej piękne oczy zostały podkreślone. Jak to w modzie bywa, równocześnie pojawiają się dwie wykluczające się tendencje. Alison Nix zapuściła włosy do ramion i zrezygnowała z grzywki, żegnając się ze swoją krótką fryzurą, na którą zdecydowały się inne modelki. Każda z nich po tej zmianie wygląda inaczej. Jedne lepiej, inne gorzej, ale przecież podobno nic tak nie poprawia humoru kobiecie, jak nowa fryzura.

Fryzura może wydobyć piękno twarzy, uwydatnić zalety i ukryć niedoskonałości. Jednak nie zawsze, bowiem nie do każdego pasują długie loki, krótka grzywka, czy fryzura na boba. Można, jak Anna Wintour być wiernym jednej fryzurze, która staje się znakiem rozpoznawalnym, a można także eksperymentować. Jednak zanim zdecydujecie się na drastyczny krok, może lepiej zapytać o radę eksperta.