Trendu wersja mobilnaTrendu >> Trendy

Znamy sposoby na to, jak znaleźć tańsze ubezpieczenie OC i AC!

Data: 15.01.2019 r.

Szukasz dobrych ubezpieczeń dla swojego samochodu? Kalkulator internetowy i porównywarka ubezpieczeń pomogą Ci w znalezieniu korzystnych ubezpieczeń OC i AC. To proste w obsłudze narzędzia, do których masz dostęp za pośrednictwem internetu!

Tańsze OC i AC dzięki sprytnemu kalkulatorowi ubezpieczeń!

Pierwszym ze sposobów na znalezienie tańszego ubezpieczenia OC i AC jest skorzystanie z kalkulatora internetowego. Narzędzie to pomoże Ci obliczyć wysokość miesięcznej składki, którą zapłacisz za polisę ubezpieczeniową swojego auta. Każdy ubezpieczyciel może mieć na swojej stronie indywidualnie zaprojektowany formularz na porównanie ubezpieczeń OC AC. Zazwyczaj jest tak, że im bardziej szczegółowe rubryki kalkulatora polis zastaniesz u ubezpieczyciela, tym dokładniejszą kalkulację otrzymasz.

Jakie dane wpisujesz w kalkulator internetowy?

Towarzystwa ubezpieczeniowe udostępniają swoim klientom możliwość samodzielnego przeprowadzenia kalkulacji. Kalkulator ubezpieczeń (np. https://kalkulator-ac-oc.pl) poprosi Cię o podanie najważniejszych danych dotyczących pojazdu, ponieważ mają one ścisły wpływ na wysokość polisy. Zaliczają się do nich m.in.:

Poza danymi technicznymi auta, kalkulator poprosi Cię o podanie szczegółów związanych z Twoją historią jazdy. Może to być np. rok, od którego masz prawo jazdy, liczba lat bezszkodowej jazdy, ale również miejsce zamieszkania. Nie zdziw się, jeśli przeczytasz pytanie odnośnie rodziny, a dokładniej faktu posiadania dzieci. Ze statystyk wynika bowiem, że osoby posiadające dzieci jeżdżą bezpieczniej. Dzięki tym statystykom rodzice mają szansę na większe zniżki w ubezpieczeniu OC i AC.

Skorzystaj z porównywarki internetowej

Jeśli nie masz jeszcze wybranego konkretnego ubezpieczyciela, skorzystaj nie z kalkulatora internetowego, a z porównywarki ubezpieczeń OC i AC. Porównywarka polis daje Ci szerszy pogląd na kwestię ubezpieczeń OC i AC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Narzędzie to działa tak, że porównuje tylko te wytyczne, które są takie same u każdego z ubezpieczycieli. Zatem dzięki porównywarce masz szerszy pogląd na ubezpieczenia, ale – siłą rzeczy – będzie to pogląd mniej szczegółowy. Aby poszukiwanie korzystnego ubezpieczenia OC i AC było jak najbardziej owocne, korzystaj zarówno z kalkulatora, jak i z porównywarki ubezpieczeń. Takie działanie daje Ci poczucie, że nic ważnego nie umknie Twojej uwadze.

Ubezpieczenia kupuj w pakiecie!

Ubezpieczenie OC jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi wykupić każdy kierowca. Nie oznacza to jednak, że do swojego ubezpieczenia OC nie możesz dokupić innych, korzystnych polis! Dodatkowe ubezpieczenia samochodu, takie jak AC, autocasco czy NNW okazują się bardzo przydatne, gdy dojdzie do nieoczekiwanych zdarzeń losowych na drodze. Ubezpieczenia te gwarantują ochronę finansową, pomoc w naprawie samochodu lub fachową pomoc prawną, informacyjną lub medyczną. Kupowanie ubezpieczeń w pakietach ma również tę zaletę, że zazwyczaj jest także opłacalne finansowo. Oznacza to, że kupując np. zestaw polis OC + AC lub OC z AC mini zapłacisz mniej, niż w przypadku kupowania tych ubezpieczeń osobno, w dodatku u różnych ubezpieczycieli.

Korzystne oferty na inne ubezpieczenia

Jeśli masz wykupiony pakiet ubezpieczeniowy na swój samochód u jednego ubezpieczyciela i nie masz mu nic do zarzucenia, skorzystaj z innych ubezpieczeń, które on oferuje. Zazwyczaj bowiem jest tak, że TU premiują swoich stałych, lojalnych klientów i oferują im korzystne ceny na dodatkowe ubezpieczenia, np. ubezpieczenia w podróży czy ubezpieczenia nieruchomości. Nie zwlekaj i zapytaj swojego ubezpieczyciela, co korzystnego ma do zaoferowania w Twoim przypadku!