Trendu wersja mobilnaTrendu >> Design

Jakie trendy będą decydować o wystroju łazienek w 2021 roku?

Data: 06.04.2021 r.

Piękna łazienka ułatwia odprężenie po ciężkim dniu pracy. Dobrze wyposażona może stanowić namiastkę domowego spa. Jakie trendy wyznaczają kierunki wizualnych zmian we współczesnych łazienkach? Którymi tendencjami warto się zainspirować?

Jasny beż, optycznie powiększający przestrzeń

Większość polskich łazienek nie należy do pomieszczeń o dużym metrażu. Projektanci wnętrz uwzględniają to w swoich propozycjach i zachęcają do stosowania jasnych barw. Dzięki nim łazienka optycznie nabiera przestronności i oddechu. Oprócz klasycznej bieli i szarości (ta druga barwa została okrzyknięta Kolorem Roku 2021 według Instytutu Pantone) w łazienkach urządzanych w 2021 roku królują barwy ziemi. Delikatny beż i oliwka to tonacje, które są coraz częściej spotykane.

Pastelowa kolorystyka

Patrząc na kolekcje polskich producentów płytek ceramicznych można bez trudu zgadnąć, jaka tendencja będzie się mocno przebijać w tym roku. Tak, dobrze myślicie – są to pastele. Delikatne, rozbielone barwy, w tym błękit, szałwia, gołębia szarość, róż czy lawenda wkradają się do polskich łazienek. W połączeniu z białą armaturą łazienkową pastelowe płytki łazienkowe prezentują się lekko, świeżo i czysto. Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Merkury Market, aby znaleźć idealną kolekcję dla siebie.

Wzory najmodniejszych płytek łazienkowych

W 2021 roku wśród najmodniejszych płytek łazienkowych wciąż przewijają się heksagony. Ceramika o kształcie plastra miodu to kontynuacja trendu z poprzedniego roku. Równie dużym powodzeniem cieszy się wzór francuskiej jodełki, ułożony w strefie mokrej, wewnątrz kabiny prysznicowej. Motyw ten równie pięknie wygląda również na podłodze. Wciąż ogromnym powodzeniem się wielkoformatowe płytki do złudzenia przypominające marmur. Biel pokryta asymetrycznym żyłkowaniem wspaniale komponuje się z czarnymi i złotymi akcentami, tworząc elegancką, czystą przestrzeń.

Złote akcenty – mniej znaczy więcej

W nowoczesnych łazienkach złoto występuje z umiarem, na przykład pod postacią baterii umywalkowej, uchwytu szafki łazienkowej czy też lampy zwisającej z sufitu. Jest go niewiele, za to pięknie dopełnia całości. Warto pamiętać, że w przypadku złota mniej znaczy więcej.

Minimalizm – czystość i schludność

Nowoczesne łazienki w niczym nie przypominają tych, które znamy jeszcze sprzed kilkunastu lat. Oko gościa czy domownika nie wychwyci w nich ustawionych na wierzchu dezodorantów czy kosmetyków do makijażu. Szuflady i szafki skrywają zapasy chemii gospodarczej i ręczników. Wszystkie powierzchnie są niezagracone, co ułatwia utrzymanie czystości i zapewnienie przestronności wnętrza. Coraz więcej pracy ma w nowoczesnych łazienkach stolarz – może wykonać dla odbiorcy szafkę pod umywalkę czy też zabudować drewnem wnękę, aby maksymalnie wykorzystać każdy skrawek wolnej przestrzeni.